8.07.2012

Biliriz de...Hadi ama itiraf edelim. Aslında biliriz, neden şehir dışlarını tercih ederiz. O adam seni terk etmeden önce, o kadın uzun tırnaklarıyla kalbini ezmeden önce ve özgürlüğün 4 duvar arasında seni bu kadar yormuyorken aslında o kadar da kötü değildi bu şehir. İçinden uyumaktan başka bir şey gelmiyorken, sigara paketleri bu kadar dizilmemişken kötü değildi.

Ama giderken bahanen tamamen başkaydı. İş, okul, gereklilikler… İstesen söylerdin asıl sebebini ama insanların yapmacık samimiyetinden sıkıldın.

 Seni çok seven ailene belki anlatamazdın özgürlüğünü nasıl sevdiğini. Her şey yerinde gözüküyorken ruhunun nasıl da o her şeyden uzaklaşmak istediğini. Belki bilmez istemezler de- bilirler…

Yeni bir başlangıç olsun dedin, başka telaşlarım olsun dedin, belki zamanla orda mutlu olurum da dedin kendine. O sahilde onu tekrar görebilirim heyecanını tatilde şehre geri döndüğün zamanlarda yaşamak istedin. Belki de o şehre onunla gidecektin. Hayallerine sıçana kadar. Bavula bilerek koymadın değil mi fotoğrafları, giysileri… şimdi sakince gülümsüyorsun da yapabilsen başında kırardın o bavulu koyduğun eşyalarla birlikte.

İyiyim burada dersin de gece burnunda tüter o şehir. Her şey yolunda anne ya dersin de, bir şarkı gözlerini doldurur. Çok seven insanlar vardır da belki çok sevdikleri için kaçarsın. Bizde dinleriz iyi olduğunu-başka bilmez istemeyiz.


biliriz biliriz de... bizimde kabul etmemiz gerekir zamanında neden kaçtığımızı.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder